//Kniha “Dom, v ktorom sa tancuje”

Kniha “Dom, v ktorom sa tancuje”

Košice majú unikátnu publikáciu.
Vladimír Urban, významná osobnosť choreografickej tvorby, inscenovania a spracovávania slovenského folklóru, tohto roku (2016) oslávi 70. narodeniny. Pri tejto príležitosti vychádza publikácia, ktorá zachytáva jeho život a pomáha tak zdokumentovať folklór na Slovensku.

Kniha pre všetkých folkloristov a milovníkov folklóru, odborníkov ale aj laikov je spracovaná vo forme rozhovorov s Vladom Urbanom, choreografom a umeleckým vedúcim folklórneho súboru Železiar.

Vlado Urban patrí medzi najuznávanejších a najúspešnejších choreografov ľudového tanca na Slovensku. Ako choreograf a učiteľ tanca pôsobil okrem domácej scény aj v Maďarsku, Srbsku, Belgicku, USA, Japonsku, Nemecku  a Číne. Viedol folklórny súbor Stavbár (1979-1987) a od roku 1987 je umeleckým vedúcim košického súboru Železiar. Vytvoril viac ako 140 tanečných choreografií a rôznych spevácko – tanečných inscenácii.

Autorka knihy Zuzana Bobriková, v rozhovoroch mapuje jeho profesionálnu kariéru. Zaujímavým spôsobom zachytáva jeho „život s tancom“. Život s tancom je aj podnázov podujatia, na ktorom bude kniha uvedená do života. Krst knihy prebehne 3. 12. 2016 v Štátnom divadle počas slávnostného predstavenia Jubileum – život s tancom. Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Odozvy a reakciestiahni

Knihu “Dom, v ktorom sa tancuje” je možné zakúpiť si prostredníctvom objednávkového formulára

Pri objednávke titulu nezabudnite uviesť počet objednaných kusov.

Cena: 9,90 € + poštovné a balné

2022-09-08T12:04:33+00:00